ساخت راه انداز بدون محدودیت برای مودم‌های Conexant

یکی از مشکلاتی که کاربران لینوکس با آن مواجه هستند شناخته نشدن مودم داخلی رایانه آن‌ها توسط این سیستم عامل می‌باشد البته دلیل اصلی این امر آن است که اکثر مودم‌های داخلی از نوع winmodem بوده و همانطور که از نام آن پیداست برای سیستم عامل Microsoft Windows طراحی شده است. بیشترین سهم از این نوع مودم‌ها متعلق به شرکت Conexant می‌باشد که متأسفانه این شرکت هیچ راه‌اندازی را برای چیپ‌های خود جهت استفاده در لینوکس ارائه نکرده است. این مقاله به نحوه نصب راه‌اندازاین نوع مودم‌ها می‌پردازد.

منابع آموزشی RHCE

مدرک RHCE به عنوان معتبرترین مدرک لینوکس در دنیا شناخته می‌شود. از این رو مناسب دیدم منابع آموزشی آن را که توسط شرکت Redhat تهیه شده است برای استفاده دوستان در سایت قرار دهم.
RH033
RH133
RH253

قلمهای سری ایکس نسخهٔ ۲

قلم‌های سری ایکس۲ بر اساس قلم‌هائی که به رایگان در دسترس عموم قرار دارند ساخته شده و برای زبانهای فارسی، عربی، اردو، پشتو، دری، ازبک، ئۇیغۇر، کردی، ترکی قدیم (عثمانی) و ترکی جدید (لاتین) تعمیم داده شده‌اند.
این قلم‌ها به دو تکنولوژی OpenType و AAT مجهز بوده و بر روی هر پلاتفرمی – مک یا ویندوز [...]

مقالات مفید فارسی

۳۰ نکته پرکاربرد خط فرمان
نحوه ایجاد ‫‪Bootable usb flash drive
در لینوکس dvb
بوت گراب CD ایجاد
بهینه سازی سرعت تماس اینترنتی
راه اندازی یک سیستم پردازش موازی روی گنو/لینوکس
بازیابی پارتیشن‌ها و فایل‌های پاک شده در گنو/لینوکس
PDF دستکاری فایل‌های
چیست؟ RunLevel
‫راهنمای سریع دستورات برای شروع کار با اوبونتو‬
آشنایی با تئوری ماشین‌های مجازی
در گنو/لینوکس VPN نصب و تنظیم

مقدمه‌ای بر ‫واسط گرافیکی کاربر‬ در محیط گنو/لینوکس

برای جلسه چهارم زنجان لاگ مطلبی را راجع به محیط GUI در لینوکس و همچنین برنامه نویسی در آن آماده کرده بودم که به حضورتان تقدیم می‌کنم.
مقدمه‌ای بر ‫واسط گرافیکی کاربر‬ در محیط گنو/لینوکس

تعمیر و نصب LILO Boot Loader

ممکن هست شما هم هرازچندگاهی با LILO به مشکل بر بخورید مخصوصا بعد از نصب ویندوز ، این مقاله نحوه نصب و تعمیر LILO را آموزش می‌دهد.