۷ تصور اشتباه درباره ی Slackware

متن زیر از وبلاگ دوست خوبم اقای روزبه شفیعی گرفته شده که توسط یکی از کاربران حرفه ای اسلاکور نوشته شده! این متن بخاطر نوع ارتباطش با دیسترو دیفالت اموزشی لاگ که همان اسلاکویر هست اورده شده و اگر انتقاد و یا پیشنهادی دارید خواهشا ان را در منبع اصلی این نوشته یعنی اینجا ذکر [...]

ساخت راه انداز بدون محدودیت برای مودم‌های Conexant

یکی از مشکلاتی که کاربران لینوکس با آن مواجه هستند شناخته نشدن مودم داخلی رایانه آن‌ها توسط این سیستم عامل می‌باشد البته دلیل اصلی این امر آن است که اکثر مودم‌های داخلی از نوع winmodem بوده و همانطور که از نام آن پیداست برای سیستم عامل Microsoft Windows طراحی شده است. بیشترین سهم از این نوع مودم‌ها متعلق به شرکت Conexant می‌باشد که متأسفانه این شرکت هیچ راه‌اندازی را برای چیپ‌های خود جهت استفاده در لینوکس ارائه نکرده است. این مقاله به نحوه نصب راه‌اندازاین نوع مودم‌ها می‌پردازد.

چند نکته راجع به جلسه پنجم و اشنایی با توزیع های آرچ و چاکرا

در جلسه دیروز که جلسه پنجم عمومی لاگ بود هدف بر این بود که توزیع های مختلف رو معرفی کنیم و مقداری هم به مباحث درونی تر و پیچیده تر توزیع ها بپردازیم ! ولی با اینکه استقبال عمومی به نسبت از همه جلسات بهتر بود ولی ظاهرا اکثریت به خاطر اون تبلیغ اشنایی با [...]

چرا اسلاکویر؟

خیلی از دوستان از من میپرسن تو این همه توزیع راحت چرا اسلاکویر؟
در ادرس زیر بحث خوبیو خوندم که خیلی روشنگر بود توصیم اینه شما هم حتما بخونید:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,12122.0.html

منابع آموزشی RHCE

مدرک RHCE به عنوان معتبرترین مدرک لینوکس در دنیا شناخته می‌شود. از این رو مناسب دیدم منابع آموزشی آن را که توسط شرکت Redhat تهیه شده است برای استفاده دوستان در سایت قرار دهم.
RH033
RH133
RH253

راه اندازی Apache Web Server در لینوکس

با سلام به همه  دوستانی که مطالب منو تحمل می کنن
با  دو مطلب قبلی فکر می کنم برای این قسمت وقت کمتری لازم داشته باشین چون در حین سادگی ، قبلا کارهایی شبیه به این انجام دادیم .
خوب همین طور که دوستان طراح وب می دونن برای این که صفحات طراحی شده ی خودمون رو [...]

راه اندازی سرور DHCP

سلام به همه یاوران و همراهان همیشگی
DHCP یا (dynamic host configuration protocol) یک پروتکل ارتباطی در شبکه محلی است که به مدیر شبکه امکان اختصاص ip به رایانه ها به صورت خودکار و از طریق یک سرور را فراهم می کند هر دستگاهی که بخواهد به اینترنت متصل شود،‌یک ip یکتا لازم دارد بنابراین [...]

مقالات مفید فارسی

۳۰ نکته پرکاربرد خط فرمان
نحوه ایجاد ‫‪Bootable usb flash drive
در لینوکس dvb
بوت گراب CD ایجاد
بهینه سازی سرعت تماس اینترنتی
راه اندازی یک سیستم پردازش موازی روی گنو/لینوکس
بازیابی پارتیشن‌ها و فایل‌های پاک شده در گنو/لینوکس
PDF دستکاری فایل‌های
چیست؟ RunLevel
‫راهنمای سریع دستورات برای شروع کار با اوبونتو‬
آشنایی با تئوری ماشین‌های مجازی
در گنو/لینوکس VPN نصب و تنظیم

مقدمه‌ای بر ‫واسط گرافیکی کاربر‬ در محیط گنو/لینوکس

برای جلسه چهارم زنجان لاگ مطلبی را راجع به محیط GUI در لینوکس و همچنین برنامه نویسی در آن آماده کرده بودم که به حضورتان تقدیم می‌کنم.
مقدمه‌ای بر ‫واسط گرافیکی کاربر‬ در محیط گنو/لینوکس

تعمیر و نصب LILO Boot Loader

ممکن هست شما هم هرازچندگاهی با LILO به مشکل بر بخورید مخصوصا بعد از نصب ویندوز ، این مقاله نحوه نصب و تعمیر LILO را آموزش می‌دهد.